FYTOTERAPIE

ROSTLINY jsou na Zemi už miliony let. Představují jinou formu inteligence, než mají zvířata a lidé. Určité chemické látky i byliny působí na stejné buněčné receptory a předávají jim do jisté míry shodné informace, které zajišťují, aby buňky a následně i orgány, byly funkční.

Rozdíl je v tom, že anorganický nosič (lék) nezapadá do receptoru, jakožto buněčného zámku, přesně. A tak ve srovnání s organickou bylinou, receptory stále více poškozuje. Proto je třeba dávkování léku zvyšovat anebo měnit léky, což je velmi výhodné pro obchod, ale ne pro naše zdraví. Více v časopise Regenerace č 8 / 2007 článek Fytoterapie pod drobnohledem.

V současnosti díky vysokým standardům v oblasti analýzy a kontroly kvality bylin a klinickým výzkumům, je fytoterapie vysoce ceněná v oblasti léčby a prevence různých onemocnění a syndromů.

EPIGENETIKA:

Ve své fytoterapeutické praxi využívám hojně poznatků z EPIGENETIKY a epigeneticky působící byliny a extrakty. Epigenetika se zabývá změnami v genové expresi, což je základ téměř všech chronických a „nevyléčitelných“ nemocí. Sami nevědomě neustále své geny ovlivňujeme, například potravinami, které konzumujeme, atd.

DIAGNOSTIKA:

Vytestuji vám pomocí informační medicíny, jaká nerovnováha vám způsobuje vaši zdravotní potíž. Řeknu vám spoustu informací, které se daného problému týkají a co je dobré o něm vědět. Následně individuálně vám na míru sestavím rozpis na bylinný čaj či extrakty, které mohou danou situaci vyřešit. Poradím vám také, jakým potravinám se máte vyhnout a jaké naopak zařadit. Mohu vám vytestovat i vaše donesené potraviny či výživové doplňky, které již užíváte.

POKUD TRPÍTE OBTÍŽEMI: trávicího traktu, nadýmání, bolest břicha, průjem, ekzémy, kvasinky nespavostí, padáním vlasů, bolestmi kloubů nebo řešíte problém s imunitou, a i když se snažíte jíst zdravě, tak se vám zdravotní obtíže vracejí zpět, nechte si otestovat, zda nemáte alergie či intoleranci na některou z potravin, kterou běžně konzumujete.

Poznejte své tělo, objevte potraviny a byliny, které posunou váš stav k lepšímu.