KURZY

SEMINÁŘE A JEJICH TÉMATA:

1) Cvičení SM systém Mudr. Smíška = systém, který vám umožní změnit vadné držení těla, od kterého se odvíjí všechny problémy s pohybovým aparátem, ať  s páteří, zády, či klouby, chodidly atd. Řekneme si, proč máme vlastně problémy s pohybovým aparátem a naučíme se i pár opravdu velmi rychlých a jednoduchých triků, jak okamžitě napravit držení těla v běžných činnostech.

2) Cvičení ČCHI-KUNG (nebo také QI GONG) = je čínské zdravotní cvičení podobné taiji, při kterém se pracuje s vnitřní energií člověka. Je základem pro mentální, fyzické i duševní zdraví. Říká se mu také meditace v pohybu a cesta k dlouhověkosti a trvalému zdraví. Součástí jsou i krátké meditativní techniky, práce s tělem a emocemi. Toto cvičení je otevřené komukoliv, nezáleží na tom, zda jste úplní začátečníci anebo pokročilí. Všichni mohou se svou energií pracovat.

3) Zdravé střevo = jedno z nejdůležitějších pilířů našeho zdraví! Vliv na naše nemoci, geny, psychiku, atd. Povíme si, jakými zásahy z venčí si jej ničíme a jak se naopak o něj starat.

4) Syndrom zvýšené propustnosti střeva = jedna z hlavních příčinných souvislostí se všemi autoimunitními onemocněními (alergie, astma, diabetes, artritidy a hlavně onemocnění štítné žlázy). Na semináři také prakticky testuji všem účastníkům, zda tento syndrom mají a pokud ano, čím konkrétně (jakými potravinami) dají střevo zase do pořádku (ty také individuálně každému vytestuji).

5) Mýty a fakta o stravě:

 • aneb:
  objasníme si, jak je to vlastně s pH těla a potravin
 • aneb: pitný
  režim

6) Mýty a fakta o stravě aneb:

 • povězme si něco o základních živinách jako jsou cukry a tuky. Které jsou ty zdravé a proč?
 • jak se vlastně stravovat? = proč diety někomu fungují a někoho naopak zdravotně
  poškozují. Všichni máme APOE gen, který nám říká, jak bychom se měli stravovat.
  Na semináři  také prakticky testuji všem účastníkům do jaké stravovací
  skupiny dle APOE genu patří.

7) Stravování podle 4 živlů = na semináři si také uděláme test, kterým si určíme naši individuální podstatu z hlediska živlů. Což má velký význam, právě z hlediska toho, jakou potravou pak můžete vyrovnávat vrozenou nerovnováhu, se kterou jsme přišli na svět, jak si můžeme pomocí stravy léčit své nemoci atd. Také si na tom uvědomíme, jaké potraviny nám nejvíce nesedí, a měli bychom se jich tedy vyvarovat.

8) Mýty a fakta o stravě aneb: cholesterol a co s ním? = na semináři  také prakticky testuji všem účastníkům, zda mají problém s cholesterolem a případně jaké byliny mohou použít na jeho regulaci.

9) Problematika onemocnění štítné žlázy = na semináři  také prakticky testuji všem účastníkům, zda mají oslabenou štítnou žlázu či její funkci a případně jaké byliny mohou použít na její regulaci.

10) Jedna z nejrozšířenějších infekcí – Borelióza = novodobý oprávněný strašák! Může za mnoho zdravotních problémů, které si s ní ani nespojujeme. Borelii může přenášet jakýkoliv bodavý hmyz a nemusí v žádném případě tvořit charakteristický červený flek kolem vpichu!! Na semináři  také prakticky testuji všem účastníkům, zda se v jejich těle vyskytuje Borelie či nikoliv a doporučím a vytestuji určitě také osvědčenou recepturu na většinu jejich druhů.

11) Co je nutné neopomenout, pokud žena bude rodit císařským řezem.

12) Základy archetypální psychologie = archetyp představuje nevědomý obsah naší mysli, je to prasíla, která nás buď může podpořit anebo ovládnout. Její poznání nám umožní lépe korigovat naše reakce a lépe se orientovat v ostatních lidech. Zjistíme, proč nás přitahují stále ty samé typy lidí.

13) Základy socioniky = nauka zabývající se rozdíly v tom, jak jednotliví lidé vnímají svět. Pochopení reakcí a vzájemných interakcí mezi lidmi nám pomáhá ve vzájemné komunikaci. Vyhneme se tak rozepřím a konfliktům. Klíčové vztahy, kde toto poznání určitě využijeme, jsou partnerské, mezi rodiči a dítětem a na pracovišti.

14) Téma odpuštění = proč odpouštíme, komu vlastně a kdy. Kdo se tím vlastně léčí. Prakticky vyzkoušíme také různé techniky, jak odpuštění docílit. Ta, která vám nejlépe sedne, můžete využívat nadále během života, kdykoliv i sami doma.

 KURZY a semináře připravuji pro menší skupiny lidí.

Mají vždy jednu část teoretickou, kde vás stručně seznámím s danou problematikou a část praktickou, kdy je účastník aktivní či pasivní. Aktivní jsem ale především já a řečené informace uvádíme rovnou do praxe a to tak, aby si každý odnesl něco pro sebe podstatného a hlavně individuálního, co platí právě jen pro něj.